Šurina Michal - logo
NETWORKDAYS - Pracovné dni - Michal Šurina

Potrebujete v Exceli zistiť počet pracovných dní za určité obdobie? Napríklad v roku 2022 nás čaká 250 pracovných dní! Pomôže Vám funkcia NETWORKDAYS.

Táto funkcia vráti počet celých pracovných dní medzi dátumami, ktoré sú zadané do argumentov počiatočný_dátum a koncový_dátum. Do pracovných dní sa nezapočítavajú víkendy.

Obsahuje aj voliteľný argument, kde je možné zadať dni/sviatky, počas ktorých sa tiež nepracuje.

Syntax: Funkcia NETWORKDAYS

=NETWORKDAYS (počiatočný_dátum; koncový_dátum; [sviatky])

Obsahuje nasledovné argumenty:

  • Počiatočný_dátum​​ – Povinný argument. Dátum, ktorý vyjadruje počiatočný dátum.
  • Koncový_dátum​​ – Povinný argument. Dátum, ktorý vyjadruje koncový dátum.
  • Sviatky​​ – Voliteľný argument. Voliteľný rozsah jedného alebo viacerých dátumov, ktoré sa vylúčia z pracovného kalendára, ako sú napríklad štátne sviatky a pohyblivé sviatky. Týmto zoznamom môže byť rozsah buniek s dátumami alebo konštantami poľa poradových čísel, ktoré predstavujú dátumy.

Príklad na výpočet pracovný dní:

Video: Pracovné dni cez funkciu NETWORKDAYS

Viac informácií...
Šurina Michal: Excel guru a lektor - Svojim klientom ponúkam 14 ročné vedomosti a know-how s prácou v Exceli a 9 ročné skúsenosti z programovania vo VBA. Naše kurzy a školenia z Excelu a VBA sú primárne zamerané na vzdelávanie firiem, organizácií, podnikov a štátnych alebo neštátnych inštitúcií. Mám dlhoročné skúsenosti s organizovaním školení a kurzov pre jednotlivcov alebo skupiny. Uvedomujem si, že vzdelávanie firemných zamestnancov je od vzdelávania širokej verejnosti odlišné. Preto ku každému klientovi/firme pristupujem individuálne. Zhodnotím Vaše potreby, firemné zameranie a pripravím osnovy presne podľa Vašich potrieb a predstáv.