fbpx
VBA kurzy pre firmy - Šurina Michal
Excel kurzy - logo

VBA kurzy a školenia: Makrá v Exceli pre firmy a zamestnancov

🏢 Až 95% našich kurzov a školení organizujeme ako vzdelávanie zamestnancov firiem, organizácií, podnikov a štátnych alebo neštátnych inštitúcií.

Máme 12 ročné skúsenosti s organizovaním školení a kurzov pre jednotlivcov alebo skupiny.

Vieme, že organizovanie kurzov pre firmy a vzdelávanie firemných zamestnancov je od vzdelávania širokej verejnosti odlišné, preto ku každému klientovi (firme) pristupujeme individuálne. Zhodnotíme Vaše potreby, firemné zameranie a pripravíme osnovy VBA kurzov presne podľa Vašich potrieb a predstáv.

Šurina Michal - lektor

Kto bude Vašich zamestnancov školiť

✅ Ten najlepší. (Takto to hovoria a píšu naši klienti.) 🙂

Kurzy VBA (Makrá v Exceli) pre firmy a zamestnancov u nás zabezpečuje lektor Michal Šurina.
Školeniam pre firmy na mieru sa venuje už viac ako 12 rokov, aktívnej práci s Excelom viac ako 16 rokov a programovaniu vo VBA viac ako 10 rokov.
Čo si myslia o jeho školeniach naši klienti, si viete prečítať v sekcii referencie alebo na Google moja firma.

Objednávka

Máme záujem o cenovú ponuku

Kurzy v ponuke

VBA kurzy v ponuke

Ponúkame Vám kurzy programovania v Exceli v jazyku VBA, inak povedané tvorby makier. Vašich zamestnancov naučíme tvoriť makrá pomocou nástroja Nahrávanie makier, ale aj písaniu samotných zdrojových kódov, aby Excel vykonával presne to, čo potrebujete.

Pre koho sú kurzy určené

Komu sú naše kurzy určené

Naše kurzy VBA sú určené pre všetkých zamestnancov, ktorým už nestačí klasický Excel a potrebujú svoje procesy v Exceli zautomatizovať. Týmto kurzom svoje znalosti z Excelu posuniete na vyššiu úroveň. Kurz je vhodný pre pokročilých používateľov Excelu.

Osnova kurzov

Obsah a osnova VBA školenia

Obsah školenia Vám radi pripravíme na mieru, podľa potrieb a požiadaviek Vašich zamestnancov. Máme predpripravenú osnovu nástrojov a možností v programovacom jazyku VBA, ktoré firmy najčastejšie vyžadujú. Avšak, nemáme problém prispôsobiť školenie presne na mieru Vám.

Aké sú najčastejšie požiadavky od firiem, aby sme školili:

Osnova kurzu:

 • Tvorba makier bez programovania: nahrávanie makier, relatívne a absolútne makrá, ako ukladať zošit Excelu s makrami.
 • Základy VBA: čo sú to makrá a ako ich naprogramovať, čo je to to VBA (výhody a nevýhody), moduly, procedúry a funkcie, na čo slúži VBE (Visual Basic Editor).
 • Komentáre vo VBA: Ako ich vytvoriť, prečo ich používať, ako spraviť komentáre cez viac riadkov.
 • Premenné: čo sú to premenné, kedy premenné používať, aké poznávame dátové typy vo VBA, vysvetlíme Vám ako deklarovať premennú, akú majú premenné životnosť, konštanty, reťazce, dátum a čas.
 • Operátory priradenia: aké možnosti priradenia vo VBA existujú a aké sa operátori sa používajú.
 • Polia: čo sú to polia a na čo slúžia, ako pole deklarovať, viacrozmerné polia, dynamické polia, ReDim, Preserve
 • Oblasti a práca s nimi: príkazy Range, Cells, Offset
 • Užitočné príkazy a vlastnosti: Value, Text, Count, Row, Column, Address, Font, Interior, Formula, Numberformat, Select, Activate, Copy, Paste, Delete, Clear
 • Funkcie vo VBA: čo sú to funkcie a aké možnosti vo VBA ponúkajú, vstavané funkcie, funkcie z Excelu (kedy a ako ich používať), vlastné funkcie
 • Cykly, podmienky a rozhodovania: čo sú to cykly a kedy ich používať, príkazy presmerovania: GoTo, If Then Else Elseif a podmienky rozhodovania, Select Case a rozhodovanie s viacerými podmienkami, For-Next – cyklus, Vnorený For-Next cyklus, Do-While cyklus, Do-Until cyklus, For-Each cyklus
 • Práca s rozsahmi: pravidlá a odporúčanie, ako kopírovať a prilepiť rozsahy, označovanie oblastí, ako vystihnúť a prilepiť oblasť, ako formátovať rozsahy
 • Zmeny v nastaveniach Excelu: prepočítavanie, aktualizácie obrazovky, varovné dialógové okná a pod.
 • Viacnásobné úkony s oblasťami: With-Selection
 • Dialógové okná: MsgBox, InputBox, InputBox s Vlookup funkciou
 • Zavolanie viacerých procedúr v jednej: príkaz Call
Objednávka

Máme záujem o cenovú ponuku

Termíny kurzov z Excelu

Dĺžka kurzov a forma školení

Aktuálne ponúkame prezenčné kurzy, živé online kurzy a video online kurzy. Je teda iba na Vás, akú formu kurzov vyžadujete a ktorá Vám najviac vyhovuje.

🧑 Najčastejšie školíme skupiny 8-12 zamestnancov alebo 4-7 zamestnancov. Nemáme však problém zorganizovať aj školenie pre menšie skupiny, prípadne individuálny kurz alebo kurzy s viac ako 12 účastníkmi (to však neodporúčame kvôli zabezpečenie maximálnej kvality).

🗓️ Kurzy VBA odporúčame absolvovať 2 dni. V takom rozsahu, aký sme vypísali v osnove. Sme si však vedomí, že nie vždy je možné zamestnancom zabezpečiť 2-dňové školenie a pokojne odškolíme vo firmách 1-dňové školenia.

Vieme teda zorganizovať aj kratšie alebo dlhšie školenia, kde sa spraví osnova na mieru.

Excel kurzy spolupráca

Ako funguje spolupráca

Ako prvé nám, prosím, vyplňte formulár na nezáväznú cenovú ponuku. V prípade, ak sa potrebujete poradiť, budeme radi, ak nám zavoláte 0903 673 463 alebo napíšete na email lektor@itlektor.eu, kde Vám radi odpovieme na Vaše otázky. Prípadne odporučíme, čo je najlepšie a zladíme Vaše požiadavky.

Následne Vám vypracujeme cenovú ponuku na školenie z VBA, kde Vám okrem kvalitného školenia darujeme aj množstvo bonusov, ktoré iné slovenské firmy neponúkajú.

Ak Vám budú naše podmienky a cena školenia vyhovovať, vieme zabezpečiť bezplatné testovanie zamestnancov, ak je to nutné.

Kde školíme

Kde školíme najčastejšie

Prezenčné alebo online školenie vieme zorganizovať po celom území SR.

V prípade záujmu nás pokojne kontaktujte.

Kurzy s nami

Prečo absolvovať VBA kurzy s nami

🎥 Prístupy do online videí: Ako jediná firma na Slovensku máme spracovaný kompletný VBA kurz aj vo videách, kde je aktuálne 98 videí a 5 hodín programovania vo VBA. Sem získajú Vaši zamestnanci prístup na 6 až 12 mesiacov.

Referencie: množstvo spokojných klientov.

💶 Férové ceny: od 35 € za 1 osobu na deň.

💻 Zapožičanie techniky: na každé školenie Vám vieme zabezpečiť projektor aj notebooky.

🏢 Poskytnutie priestorov: kurzy VBA môžeme pokojne zorganizovať aj u nás.

🖋️ Testovanie zamestnancov: zaradíme Vašich zamestnancov do skupín a odporučíme osnovu na mieru.

📚 Vlastné materiály a príklady do praxe: všetko zamerané na každodennú prax programovania vo VBA.