Šurina Michal - logo
Riadkovanie vo Worde - Šurina Michal

Riadkovanie vo Worde umožňuje nastaviť medzeru medzi riadkami v odseku.

Ako a kde nastaviť riadkovanie

Tento nástroj sa nachádza na karte Domov v skupine Odsek.

Keď kliknete na tento nástroj môžete nastaviť veľkosť riadkovania.

Napríklad: pre záverečné práce sa nastavuje riadkovanie 1,5, pre zmluvy a administratívne dokumenty zvyčajne 1,15.

Ak by ste potrebovali nastaviť iné riadkovanie ako je v úvodnej ponuke, môžete kliknúť na možnosť Možnosti riadkovania a následne v dialógovom okne vybrať alebo nastaviť riadkovanie, ktoré potrebujete.

Video: Riadkovanie vo Worde

Ako nastaviť riadkovanie v celkom dokumente

Možností, ktoré Word ponúka je viacero:

  1. Pomocou klávesovej skratky CTRL + A je možné označiť všetok text v danom dokumente a následne použiť riadkovanie, ktoré potrebujete.
  2. Používajte štýly. Ak nastavíte riadkovanie len na určitý štýl, aplikuje s len na text, ktorý je týmto štýlom nastavený. Toto je výhodné, ak na niektoré časti textu riadkovanie chceme a na iné nie.
  3. Na karte Návrh je skupina Formátovanie dokumentu, kde sa nachádza nástroj Rozostupy medzi odsekmi. Pomocou tohto nástroja máte možnosť vybrať jednu z prednastavených možností alebo si nastaviť svoju vlastnú. Tieto zmeny sa aplikujú na riadkovanie a medzery pred/za odsekom.
Viac informácií...
Šurina Michal: Excel guru a lektor - Svojim klientom ponúkam 14 ročné vedomosti a know-how s prácou v Exceli a 9 ročné skúsenosti z programovania vo VBA. Naše kurzy a školenia z Excelu a VBA sú primárne zamerané na vzdelávanie firiem, organizácií, podnikov a štátnych alebo neštátnych inštitúcií. Mám dlhoročné skúsenosti s organizovaním školení a kurzov pre jednotlivcov alebo skupiny. Uvedomujem si, že vzdelávanie firemných zamestnancov je od vzdelávania širokej verejnosti odlišné. Preto ku každému klientovi/firme pristupujem individuálne. Zhodnotím Vaše potreby, firemné zameranie a pripravím osnovy presne podľa Vašich potrieb a predstáv.