Šurina Michal - logo
TODAY funkcia - Šurina Michal

Čo robí funkcia TODAY

Funkcia TODAY​​ vráti (napíše) do bunky aktuálny (dnešný) dátum. Využíva sa najmä pri šablónach objednávok alebo faktúr, kde potrebujeme mať vždy aktuálny dnešný dátum.

Taktiež je možné ju využiť pri výpočtoch, v ktorých je nutné použiť aktuálny dátum. Napríklad pri výpočte počtu dní do konca záruky alebo zistenia počtu dní, ktoré je u nás zamestnanec zamestnaný a iné.

Syntax: Funkcia TODAY

=TODAY()

Obsahuje nasledovné argumetny:

  • Táto funkcia neobsahuje žiadne argumenty

Príklad: Koľko dní je do konca záruky

V nasledujúcom príklade potrebujeme zistiť, koľko dní zostáva do konca záruky. Poznáme dátum kedy záruka končí a taktiež vieme pomocou​​ funkcie TODAY zistiť aktuálny dnešný dátum.

V prípade, že použijeme vzorec KONIEC ZÁRUKY – AKTUÁLNY DÁTUM, zistíme, koľko dní ostáva do konca záruky. V prípade, že je výsledok záporné číslo, vieme koľko dní je daný produkt po konci záruky.

Video: Funkcia TODAY

Funkciu TODAY sme Vám spracovali aj do prehľadného videa.

Viac informácií...
Šurina Michal: Excel guru a lektor - Svojim klientom ponúkam 14 ročné vedomosti a know-how s prácou v Exceli a 9 ročné skúsenosti z programovania vo VBA. Naše kurzy a školenia z Excelu a VBA sú primárne zamerané na vzdelávanie firiem, organizácií, podnikov a štátnych alebo neštátnych inštitúcií. Mám dlhoročné skúsenosti s organizovaním školení a kurzov pre jednotlivcov alebo skupiny. Uvedomujem si, že vzdelávanie firemných zamestnancov je od vzdelávania širokej verejnosti odlišné. Preto ku každému klientovi/firme pristupujem individuálne. Zhodnotím Vaše potreby, firemné zameranie a pripravím osnovy presne podľa Vašich potrieb a predstáv.